Colectia de poze belladonna.3xforum.ro
Total 2297 poze.

InapoiInainte

 
:limba:  :limba: pozele tau:limba: :limba:
22.10.200735.4KB
buna crinuta mea iubita hai sa petrecem [7]buna crinuta mea iubita
09.10.200719KB
:hi: hai sa petrecem ...[3]:hi:
31.08.200711KB
buna seara la toata :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi: haidetibuna seara la toata lumeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:
27.09.200714KB

 
:hi:  :hi: poftim la:hi: :hi:
13.10.20077.4KB
realizat in premiera in romania, proiectul reprezinta o instalatie complexa de transport pe cablu,Realizat in premiera in Romania, proiectul "Telegondola" reprezinta o instalatie complexa de transport pe cablu, destinata turistilor care doresc sa admire panorama statiunii Mamaia. Capacitatea de transport va fi de 600-1500 de persoane/ora, iar turistii se vor imbarca in doua statii, prima in zona Perla, iar cea de-a doua in zona Cazino. In acest fel, turistii vor avea ocazia exceptionala sa pluteasca efectiv pe deasupra statiunii Mamaia, timp de aproximativ sapte minute, la o inaltime maxima de 50 de metri. Capacitatea unei gondole va fi de opt locuri, aceasta fiind inchisa, cu ventilatie naturala, cu protectie la soare si puternic vitrata, pentru a asigura o vizibilitate foarte buna. Echipamentele folosite vor fi de ultima generatie in conformitate cu standardele internationale, gradul de siguranta fiind maxim. Lungimea totala a traseului va fi de 2000 de metri. Valoarea totala a investitiei se ridica la 3,5 milioane Euro, din care 1,5 milioane Euro vor fi suportate de Primaria Constanta. Plata se va efectua in rate, pe o perioada de cinci ani. Furnizorul intregului echipament va fi firma Doppelmayr din Austria, cel mai mare fabricant de teleferice din lume. Antreprenorul general al constructiei este Dunarea SA iar proiectantul general SC Arprocon Noustil din SRL Constanta. Echipamentele folosite vor fi de ultima generatie, in conformitate cu standardele internationale, gradul de siguranta fiind maxim. - lungimea totala a traseului va fi de 2000 m; - inaltimea in punctul maxim va fi de 50 m, iar inclinatia maxima a cablului, de 19,72%; - viteza de deplasare a cablului va fi de 5m/s; - numarul de telegondole este 49 buc iar intervalul de timp la care se succed este de 48 secunde; - durata unei plimbari este de aprox. 7 minute; - capacitatea intregii instalatii va fi de 1500 persoane/ ora.
08.09.200713.6KB
*  platou albastru din ceramica sub forma de scoica

             33 cm x 31 cm

    *  scoica* Platou albastru din ceramica sub forma de scoica Dimensiuni: 33 cm x 31 cm * Scoica naturala Dimensiuni aproximative: 19 cm x 13 cm
07.09.200713.3KB
;) hai sa petrecem ...[3];)
01.09.200712.1KB

 
tina,uite ca vine si usor si sa te odihnesti bine. :zzz:  :nod: poftiti laTina,uite ca vine si cafeluta. Iuliana,somn usor si sa te odihnesti bine. :zzz: :nod:
27.08.20079.8KB
:zzz:  :zzz: hai sa petrecem [7]:zzz: :zzz:
16.10.200731KB
:razz: hai sa:razz:
20.10.20074.5KB
:) hai sa petrecem ...[3]:)
01.09.200717.8KB

 
mersi alina :rusine:  :rusine: haideti samersi Alina :rusine: :rusine:
11.09.200747.3KB
zilele astea am facut salata de bureti cu gogosari. toamna in camaraZilele astea am facut SALATA DE BURETI CU GOGOSARI.
09.10.200734.5KB
:hi: hai sa:hi:
25.10.200728.3KB
:zzz: haideti sa:zzz:
29.08.200720.1KB

 
:razz: hai sa:razz:
22.10.200722.8KB
si mai am ceva ptr voi de sampanie invitatii cu o fantana de sampanie din care curg rauri de desi mai am ceva ptr voi !! FANTANA DE SAMPANIE !!! Intampinati-va invitatii cu o fantana de sampanie din care curg rauri de sampanie. Fantana de Sampanie are 1,3 m inaltime si cu siguranta va impresiona invitatii dumneavoastra.
09.09.200715.7KB
saptamana a 4-a

in timpul celei de-a 4 saptamani 5 zile de la se produce de indata ce embrionulSAPTAMANA a 4-a In timpul celei de-a 4 saptamani (aproximativ 5 zile de la conceptie), se produce implantarea. De indata ce embrionul ajunge in uter, se implanteaza, iar celulele sale se divid in 2 grupuri: un grup celular va forma placenta iar celalat grup va forma copilul. Despre tine: Te poti simti obosita si cu usoare greturi, sau poate nu. Ar fi vremea menstrei, dar datorita unui hormon produs de embrion, ciclul menstrual se opreste. Poti simti sanii mariti si putin durerosi, castigul sau pierderea in greutate a aproximativ 1,5-2 kg, senzatie de plenitudine si durere in zona pelvisului, secretii vaginale crescute, urniare frecventa, greturi matinale, schimbari ale dispozitiei si posibila oboseala. Vezi si semnele precoce de sarcina. Despre copil: La varsta de 2 saptamani dupa implantare copilul in devenire este acum, oficial, un embrion. In aceasta saptamana se formeaza sacul amniotic si incepe sa se formeze placenta, care il va hrani pe copilul tau pana la nastere. Incep sa se formeze osul sacru, coloana vertebrala, sistemul nervos. Rinichii, ficatul si intestinele incep sa prinda forma si se schiteaza trasaturile faciale. In curand va incepe sa pulseze magic inima. Pentru tata: Este momentul in care cumperi un test de sarcina pentru a va confirma banuielile. Aflarea rezultatului poate produce un moment emotionant. Cu cat vei afla mai devreme despre sarcina partenerei, cu atat mai repde vei putea sa-i fii de ajutor.
21.08.200737.2KB
se pare ca petrec singurica :(  :(  :( hai sa petrecem ...[3]se pare ca petrec singurica :( :( :(
05.09.200727.6KB

 
buna dimineata prietenie . vedeti? m-am imbracat bine ca tare frig este afara. acum sa dau o fuga laBuna dimineata prietenie . Vedeti? M-am imbracat bine ca tare frig este afara. Acum sa dau o fuga la bucatarie sa pregatesc cafeluta.Ibricul este curatat de aseara de toate grijile zilei de ieri asa ca-l umplu cu apa proaspata ca pentru un nou inceput si-l pun pe foc. Incep cu intelepciune, rabdare si tact. Le acopar cu vorbe bune, un strop de uitare, altul de calm, multa, multa intelegere, ganduri bune. Am sa mai adaug bucuria de a fi impreuna, caldura sufleteasca, bucuria si emotiile revederii, chiar si un pic din candoarea copilariei cu un strop de joaca, multa afectiune, iubire, speranta si peste toate prietenie. Oare cu ce sa o indulcesc astazi ????. Fiecare sa-si indulceasca cafeluta cu ce crede el pentru a alunga plictiseala Va astept cu drag si cu o cafeluta fierbinte Va doresc o zi plina de activitati placute care sa nu va dea timp sa va plictisiti
06.09.200718.4KB
:zzz: hai sa petrecem ...[3]:zzz:
02.09.200732.7KB
:razz: hai sa:razz:
21.10.200758.8KB
01/03/2007 15:31    

dar cum si de pictat m-am plictisit ,m-am urcat pe birou si am inceput sa01/03/2007 15:31 Dar cum si de pictat m-am plictisit ,m-am urcat pe birou si am inceput sa dansez
19.08.200714.8KB

 
asa a fost al meu modele de torturi pentru nuntiasa a fost al meu
26.08.200729.3KB
:hi:  :hi:  :hi: haideti sa:hi: :hi: :hi:
28.09.200738.6KB
:nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun::nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun:
17.09.200734.7KB
:nebun:  :nebun:  :nebun: haideti sa:nebun: :nebun: :nebun:
14.09.200740.3KB

 
:limba:  :limba:  :limba: haideti sa:limba: :limba: :limba:
16.09.200728.3KB
:razz: eu propun tu postezi:razz:
03.11.200731.7KB
eu si iubirea mea  :razz: noi, in toata nostra ;)eu si iubirea mea :razz:
26.08.200726.6KB
neatza dau eu o cafeluta ,haideti ca se raceste  :d poftim la oneatza feteleeeeee!!!!!!!!!azi dau eu o cafeluta ,haideti ca se raceste :D
05.11.20075.5KB

 
:rotfl:  :rotfl: hai sa petrecem ...[3]:rotfl: :rotfl:
31.08.20072.7KB
neata fetele .
 eu o sa imi beau cafeluta cu voi,apoi o sa va las putin singurele ca o sa-mi vina ptNeata fetele . Eu o sa imi beau cafeluta cu voi,apoi o sa va las putin singurele ca o sa-mi vina instalatorul pt mici remedieri nerezolvate de ceva vreme,iar pe dupa-amiaza revin printre voi. :hi:
06.09.200712.7KB
ornamente hai saornamente
25.10.20072.9KB
:rotfl:  :rotfl: haideti sa:rotfl: :rotfl:
08.09.200741.8KB

 
buna dimineata dia. :hi: 
ce faci,e gata azi o servesc fara zahar,e cam amara,dar asta e. :zzz: 
unBuna dimineata Dia. :hi: Ce faci,e gata cafeluta?Eu azi o servesc fara zahar,e cam amara,dar asta e. :zzz: Un inceput de saptamana placut. :hi:
10.09.200718.4KB
:zzz: haideti sa:zzz:
29.08.200723.4KB
:razz: hai sa:razz:
25.10.200715.4KB
buna seara :hi: ! tema de astaseara este mos craciun.va astept la party... hai saBuna seara :hi: ! Tema de astaseara este Mos Craciun.Va astept la party...
04.11.20074KB
InapoiInainte